WSZYSTKO CO HAMUJE AKTYWACJĘ ( 8 szlaków tu opisałem ---> http://pokonac-luszczyce.blogspot.com/2013/06/susznosc-mojej-teorii-dowod-wprost.html ) I AGREGACJĘ PŁYTEK KRWI I BUDUJE ZDROWE ŚCIANY NACZYŃ KRWIONOŚNYCH JEST LEKIEM NA ŁUSZCZYCĘ.


czynnik aktywujący płytki krwi ( PAF ) odgrywa w tej chorobie kluczową rolę, może być aktywowany przez zmniejszoną odpowiedź komórkową na adrenalinę przy zwiększonej ilości serotoniny.W ŁUSZCZYCY RECEPTORY ADRENALINOWE MAJĄ ZMNIEJSZONĄ CZUŁOŚĆ NA TEN NEUROTRANSMITER - TRYPTOFAN JEST DODATKOWYM NATURALNYM BLOKEREM TYCH RECEPTORÓW ( SEROTONINA ). BADANIA 1967 ROKU WYKAZAŁY ŻE DIETA NISKOTRYPTOFANOWA INDUKOWAŁA REMISJĘ http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(67)92970-4/abstract . BADANIA TE JEDNAK ZIGNOROWANO - A TO BŁĄD , PONIEWAŻ BRAK ADRENALINY KOMÓRKOWEJ ZMNIEJSZA POZIOM CAMP I ZABURZA CAŁĄ JEJ PRACĘ . SEROTONINA I ADRENALINA TO DWA PODSTAWOWE CZYNNIKI AKTYWUJĄCE PŁYTKI KRWI, Z CZEGO JEDEN JEST MEDIATOREM ZAPALNYM A DRUGI UCZESTNICZY W CHOROBACH NACZYNIOWYCH.Dodatkowym czynnikiem są antygeny bakteryjno-wirusowe lub antygeny na składniki pokarmowe znajdujące się w krwiobiegu indukujące interferon gamma oraz odpowiedź immunologiczną TH1 i pośrednio indukują PAF co uruchamia ścieżkę odpowiedzi immunologicznej IL 1 ,6, 12, 23, 17 , 17A. Zmiejszona odpowiedź komórkowa na adrenalinę zwiększa odpowiedź alergizującą poprzez antygeny . Keranocyty w skórze również posiadają receptory adrenalinowe które przy zniesionej czułości na adrenalinę rozpoczynają proliferację. Jednym z naturalnych uwrażliwiaczy na adrenalinę jest dopamina a inne to leki stosowane w astmie oskrzelowej i obituracyjnej chorobie płuc. Amen


Najbardziej prawdopodobną przyczyną tych zaburzeń jest KOMÓRKOWA PROTEINA G I JEJ RECEPTOR GPCR . (LINK - NOBEL 2012 ) DZIĘKI TEMU POLAKOWI ( LINK ) Mechanizm nazywa się VIRAL/BACTERIAL GPCR HIJACKING ( LINK ) W taki na przykład sposób ----> LINK .PATOGENAMI MOGĄ BYĆ BAKTERIE/DERMATOFITY NORMALNIE ŻYJĄCE NA SKÓRZE. JELITOWE BAKTERIE PROBIOTYCZNE CHRONIĄ NASZE KERANOCYTY W SKÓRZE PRZED PATOGENAMI.
INFORMACJE TU ZAWARTE SĄ NIEZALEŻNE OD PRODUCENTÓW KOSMETYKÓW NA ŁUSZCZYCĘ I NIESPONSOROWANE PRZEZ FIRMY FARMACEUTYCZNE. CHORUJĘ OD 1985 ROKU I WSZYSTKO CO TU OPISAŁEM JEST TYM DO CZEGO DOSZEDŁEM NA PODSTAWIE PUBLIKACJI NAUKOWYCH O ŁUSZCZYCY PUBLIKOWANYCH OD LAT 30-TYCH xx WIEKU

niedziela, 28 marca 2010

Aktualizacja ....

Jeśli czujecie podwyższoną temperaturę ciała ( niekoniecznie gorączka ) , ciągłe uczucie ciepła, zaburza wam się koncentraja spróbujcie lizyny ( L-lysine lub L-lizyna ) . Jest to składnik np.soi , amarantusa , jajek i innych. Jest jako preparat lub w szamponie. Zmniejszy to w istotny sposób produkcję tlenku azotu w organiźmie, który jest toksyną a jednocześnie spowoduje wzrost produkcji karnityny oraz poprawi produkcję kolagenu w skórze. Tlenek azotu może być produkowany w nadmiarze przy zapaleniach bakteryjnych oraz w wyniku złej pracy organów wewnętrznych. Lizyna powinna poprawić pracę wątroby a co za tym idzie pracę jelit i całego systemu wchłaniania wapnia i innych ważnych substancji. Pozwala zwalczać wirusy oraz zapalenie np.wątroby. Razem z brokułami - oczyszcza organizm z toksyn.
Lizyna to przeciwnik argininy w organiżmie.
Brak lizyny uniemożliwia syntezę innych aminokwasów. Biała mąka nie zawiera lizyny ze względu na proces technologiczny, a może być tylko pożywką dla grzybów w organiźmie.
Lizyna zatem jest bardzo ważna - jak się okazuje lecytyna działa cuda !!!

piątek, 26 marca 2010

Inne przypadki

Jest możliwość że wasz poziom kortyzolu jest niewystarcający a cholesterol może być w normie. Wskazuje to na zaburzenie pracy nadnerczy. Wymagałoby to zapewne wyregulowania hormonów. A jeśli okazałoby się że tak jest to albo lekami albo dietą pobudzać nadnercza do pracy.
dlatego ważny był punkt zbadać poziom hormonów - tarczyca i nadnercza.

środa, 24 marca 2010

Dlaczego koniec ?

Ten blog ma na celu pokazanie wam że można spojrzeć na tę chorobę inaczej, i uratować parę lat ze swojego życia. Ja straciłem swoje najlepsze lata na walkę z tą chorobą. Może to pomoże chorym na łuszczycę - wiem czym jest ta choroba i spojrzenia innych ludzi w lato ....
Moim celem nie było blogowanie tylko przekazanie wiedzy.

ta cała wiedza kosztowała mnie bardzo dużo pracy , fakt mam świadomośc tego co może mi szkodzić ale i pomóc. Pomogłem sam sobie jak tylko potrafiłem z dobrym skutkiem.
Te wszystkie rzeczy które opisałem, razem lub z osobna mogą wam pomóc w bardzo dużym stopniu, niezależnie od tego co na ten temat sądzicie i jakie macie do tego podejście.

możecie chorobę olewać, chodzić na lampy, smarować się maściami, próbować cudownych leków - ale łuszczyca i jej skutki mogą was dopaść któregoś dnia.
Nie proponuję prostej drogi, nie twierdzę że jestem genialny bo coś raptem na mnie zadziałało .
Każda jedna informacja którą podałem ma swój głęboki biochemiczny sens w tym schorzeniu.
Być może jestem pierwszy który tak do tego podszedł, a może nie. Nie ma to znaczenia i nic nie zabierze mi satysfakcji z tego, że potrafię sobie pomóc lepiej niż cały przemysł farmaceutyczny i lekarze.
Każdy musi znależć swoją drogę. Ja pokazałem narzędzia.

ps. uaktualniłem formułę o błonnik , który może wcale nie jest taki pozytywny.


trzymajcie się

ps . nie sugeruję żebyście rezygnowali z konwencjonalnego leczenia

niedziela, 21 marca 2010

ważna uwaga !!!!

uwaga: bakteria LGG spowodowała lekkie pogorszenie się stanu skóry. Może to być spowodowane walką tej bakterii z rotowirusem lub inną bakterią która być może jest czynnikiem łuszczycy. Może dlatego miałem temperaturę parę dni temu. Dam szansę LGG zwalczyć ją i zrobię sobie krew na antyciała zobaczymy co wyjdzie.Może zatłukę gadzinę :)

edit: eeee tam doczytałem , okazuje się że ta bakteria zwiększa ilość tlenku azotu w skórze dlatego utrzymuje sie podwyższona temperatura ciała i rozszerzają się naczynka - lepsze ukrwienie stąd lekkie pogorszenie - czyli spoko .... :-) jadziem dalej

sobota, 20 marca 2010

piątek, 19 marca 2010

rewelka

dodanie tych bakterii Lactobacillus GG to był jednak świetny pomysł.
Skóra głowy, ręce , tułów, pachwiny - wszystko schodzi elegancko.
Biorę L. GG od 4 dni, trochę bolała mnie głowa , miałem nawet temperaturę , ale skóra poprawia się bardzo szybko !!!!
Uważajcie jeśli macie wrzody lub jakąś inną dziurę żołądka lub jelita, lub zapalenie jelita o którym wiecie skonsultujcie to z lekarzem.


Byłem już normalnie u fryzjera i poszedłem na basen bez stresu !!!!!!!!!!!!!

czwartek, 18 marca 2010

Uwagi

w związku z pytaniami , postanowiłem że wyjaśnienia będę dodawał w wątku:  pełna formuła !

All updates will be added to the "Formula - English version" thread !!!

wtorek, 16 marca 2010

Przejrzałem statystyki

statystyki odwiedzin i stwierdzam że najwięcej odwiedzających jest z terenu Śląska i południowej Polski- ok 70%.
Jak również z dużych miast.
Z terenów północnej Polski osób jest relatywnie niedużo.
To może wskazywać na zanieczyszczenia środowiska w którym żyjemy jako czynnik rozwoju choroby.
To samo dotyczy odwiedzających z innych krajów - to raczej rejony przemysłowe i duże miasta.


ps. stojąc w korku przypomniałem sobie o soli której nie używam od dawna - rezygnujemy z niej albo redukujemy jej spożycie do minimum.

poniedziałek, 15 marca 2010

Przeczytać to ..

http://www.gronkowiec.pl/toksyny_pierwiastki.html

ps. gdyby ktoś z was natknął się na informację jak obniżyć w naturalny sposób interleukinę 23 (IL-23)
  dajcie znać - ja chwilowo mam dosyć tej lektury.
pozdro

niedziela, 14 marca 2010

PSORIASIS REGIMEN

here I described psoriasis triggers , pathways , and how to manage to inhibit psoriasis :

http://www.psoriasis-help.org.uk/forum/psoriasis-discussion-board-what's-the-alternative/tips-that-will-help-you-in-dietary-approach-to-psoriasis-th1th2-imbalance/
All what counteracts platelet aggregation , activation and lowers blood viscosity is psoriasis remedy


in psoriasis blood platelets tend to aggregate and activation - this is the strongest inflammatory mediator . All whatever other people claimed to heal their psoriasis always was/is anti platelet.
There are some factors that cause blood is too viscous , coagulated ( this is triggered by infections, wheat , starch etc ) and biochemical blood coagulation factors are augmented.

here some publications :

platelet activation :
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19962788

abnormalities of blood coagulation and fibrinolysis

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7516205

since psoriasis and atherosclesosis share the same pathways, fibrinogen may be one of the major issues inducing platelet activation  ( knowing that fibrinolysis is disturbed in psoriasis )

http://www.timsmithmd.com/fibrinogen-clotting-factor-and-inflammatory-protein/?doing_wp_cron=1370595154.5384700298309326171875

more about platelet activation :

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23448140

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3161205

all this is corelating with increased level of HOMOCYSTEINE

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17107384

this is toxin - cause that detoxification system in our bodies is inhibited, cause oxidation of cholesterol - which becames toxic too.

http://lpi.oregonstate.edu/f-w99/vascular.html

fibrinogen protocol lowers fibrinogen ( inflammatory ) and homocysteine ( by the way : )  ) :

http://healthyprotocols.com/2_fibrinogen.htm


Glucose , when there is too much of it in our veins , damages endothelium cells in blood vessel walls. Regulatory mechanism of this is based on insulin , but in psoriasis there is high risk of being insulin resistant ( cells ) so our bodies try to regulate this by Insulin Growth Factor 1 ( IGF 1 ) which is inflammatory.

 to avoid it - keep low glycemic index of food.

what makes together : lower your fibrinogen , lower your homocysteine and keep low glycemic index.

to avoid oxidation of lipids don't forget about antioxidants :

here  -- the strongest by ORAC value http://www.oracvalues.com/sort/orac-value

the last two things

vitamin K2 status --- you need to eat green vegetables in order to let probiotic bacteria in your gut convert vitamin K to vitamin K2 . That is the best way to get enough level of this vitamin. Vitamin K2 cooperates with D3  in antinflammatory pathways and lead Calcium to bones instead of arteries. Calcium in blood veins is inflammatory medium and trigger - cause calcification and hardening of arteries - thats atherosclerosis -- thats psoriasis.

So you need three of them K2 + D3 + E

you need selenium ( garlic for instance ) and zinc -- these two are antagonists so need to be always together

some pathways psoriasis may share to asthma : for instance this one :

http://discoverpde4.com/aberrant-inflammation/pde4-in-psoriasis-and-psoriatic-arthritis.html

natural PDE4 inhibitors are : ginkgo biloba, celery, dandelion


and some proof :

did you heard about naltexone ? they use Low Dose Naltrexone procedure

what LDN does ?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3210007

---> inhibits platelets by serotonin receptor. Platelets are serotonin transporters. Serotonin is inflammatory transmitter.

PROBIOTICS

thanks to them you will get : all what anti-inflammatory ( interleukin 10 ) and vitamin K2

http://www.dermaharmony.com/skinnutrition/probiotics.aspx

immune system attacks probiotic gut flora :

http://www.news-medical.net/news/20130523/Immune-system-attacks-beneficial-bacteria-in-several-chronic-human-diseases.aspx?page=2

so restore our friends in your gut ( as many strains as you can afford )


here is the list of natural stuff that impact blood coagulation and platelets - some very well known to be potent psoriasis inhibitors :

Some herbs and supplements considered to have blood thinning properties include:
 • angelica root, anise, arnica flower, asafoetida, bogbean, boldo,
 • Bromelain - Herbs with Anti-platelet properties.
 • capsicum, celery, chamomile,
 • clove - Herbs with Anti-platelet properties.
 • danshen, fenugreek, feverfew, fish oil,
 • garlic - It has been indicated that when essential garlic oil was mixed with blood samples from healthy individuals, cells were less likely to clump together (coagulate) in a laboratory setting. Although there had been no documented reports of any serious interaction effects when taking both Coumadin and garlic, studies had implied that a serious reaction might be possible.
 • ginger - Traditionally, ginger (Zingiber officinale) has been taken to curb motion sickness and arthritis. Today, it has been reported to reduce blood clotting.
 • ginkgo - Ginkgo leaf has been shown to decrease platelet aggregation. It is thought that the ginkgo constituent, ginkgolide B, displaces platelet-activating factor from its binding sites, decreasing blood coagulation (6048).
 • horse chestnut, horseradish, licorice,
 • meadowsweet - Herbs that may contain salicylates.
 • onion - Herbs with Anti-platelet properties.
 • panax ginseng, papain, passionflower,
 • poplar - Herbs that may contain salicylates.
 • prickly ash, quassia, red clover,
 • turmeric - Herbs with Anti-platelet properties.
 • vitamin E - At appropriate doses, vitamin E has been shown to have virtually the same pharmacological properties as Coumadin (crystalline warfarin sodium - a prescription anticoagulant). This means that appropriately high doses of Vitamin E may be substituted for Coumadin. Vitamin E may be considered safer than warfarin, the generic name of Coumadin. Increase the dose of Vitamin E over a period of weeks. Most people start with 200 IU daily, and eventually get to between 1,200 and 2,400 IU daily. Do it gradually, and here's a way to tell how it is working - Go in to see your doctor regularly, as you always do, and continue to have him check your protime with a blood test called the PT-INR (Pro Time - International Normalized Ratio), as he always does. If you get the protime numbers he wants, he may not care how you got them and they can be mainteaned safely. The more Vitamin E you take, the stronger the Coumadin's effect. You'll probably get to the point where your protime is too long, and your doctor may have to reduce the dosage of Coumadin."
 • wild carrot, wild lettuce,
 • willow bark - Herb that may contain salicylates,
 • and others.
NATURAL ANIT PLATELET FOOD :

Allium cepa (Onion plant) = red onion - i eat on daily basis
Allium sativum (Garlic) = i use it everyday
Ananas comosus (Bromelain, from fruit and stem) - sometimes i use it
Andrographis paniculata (Chiretta, Andrographis) 
Capsicum frutescens (Cayenne fruit) = pieprz cayenne - i eat everyday
Carica papaya (Papain, from leaves and unripe fruit) = check inspire.com talk psoriasis some folks use it
Coleus forskohlii (Coleus root) = fosrskolina
Commiphora mukul (Guggul)
Coptis spp. (generic Goldenthread)
Curcuma longa, Curcuma aromatica (Turmeric root) = i use it
Ganoderma lucidum (Reishi mushroom fruiting bodies)
Ginkgo biloba (Ginkgo leaves) - i use it
Panax ginseng (Chinese Ginseng) 
Paeonia lactiflora (White peony root)
Salvia miltiorrhiza (Dan Shen root) -
Scutellaria baicalensis (Baical Skullcap root)
Zingiber officinale (Ginger rhizome) -  i use it

more on this list :

Question:

What are some common herbal or natural medicines that have antiplatelet properties remember to consult your doc before you use any blood natural blood thinners or antiplatelet food !!!!


FOR SOME IMPORTANT REASON : DO NOT EAT TOO MUCH TABLE SALT


YOU NEED TO EXCLUDE LINOLEIC ACID ( OMEGA 6 FATTY ACID ie SUNFLOWER OIL ) FROM YOUR DIET .INSTEAD USE OMEGA 3 RICH OILS

- EPA
- DHA
- FLAXSEED OIL
- GRAPESEED OIL


- YOU NEED 1 GRAM OF PROTEINS PER EACH KILO OF YOUR MASS - DO NOT EAT MORE
- CUT SUGAR
- EAT BROCCOLI AND BRUSSELS SPROUTS, MILLET , BUCKWHAET , BROWN RICE, DRINK STILL WATER
- IF DEFICIENT ---> SUPPLEMENT B COMPLEX

- TRY CINNAMON , DANDELION, CRANBERRY, PRUNES, CELERY .


avoid this one : http://en.wikipedia.org/wiki/Arachidonic_acid this is inflammatory trigger , mediator of platelet aggregation


KEEP YOUR BLOOD VESSELS CLEAN , HEALTHY AND ELASTIC , REMEMBER ABOUT VITAMINS K2 + D3 + E  ( K2D3E PROTOCOL :)    )Podsumowanie - pełna formuła !!!!

tutaj jest aktualna wersja skrócona : http://pokonac-luszczyce.blogspot.com/p/dieta-i-jej-warianty-co-pomaga-co.html
-------------------------------------------------------------------------------------


przy stosowaniu diety musicie uwzględnić czy macie jakiekolwiek problemy naczyniowe w tym ciśnienie krwi, poziom glukozy, stan wątroby oraz poziom retencji sodu. Wszelkie choroby jakie macie przy okazji muszą być pod kontrolą lekarza i to z nim trzeba konsultować jakiekolwiek zmiany diety.
Dobrze oznaczyć sobie jonogram, próby wątrobowe, poziom witaminy D, kwas moczowy we krwi, crp, aso  (16 stycznia 2012 )dodano 24.02.2011 - nie chce mi się tu opisywać - poczytajcie bloga do końca

dodano 15.XII 2010 - pewne informacje podaje w poście z 15 grudnia !!!! trochę zweryfikowałem już

To jest całościowa formuła która pozwoli wam zaindukować remisję łuszczycy bądź zminimalizować jej skutki. Wszystkie poszczególne etapy są ważne i stanowią pewną całość. Pokrywają dużą większość przyczyn które mogą powodować łuszczycę. Możliwe że formuła ta będzie pomocna przy wielu innych chorobach również.
Ja wyleczyłem się i wam również się uda .... ( dopisałem styczeń 2012 - nie wyleczyłem , ale kontroluję - objawy ).


Jeśli opalanie na słońcu wam pomaga - serotonina was nie dotyczy ...

dodałem dnia 27 października : przeczytajcie najpierw ten wpis z wczoraj
http://pokonac-luszczyce.blogspot.com/2010/10/mao-tse-tung-watek-japonski-plamy-biae.html

w świetle tego doszedłem do wniosku że moja łuszczyca zanikła w wyniku przejścia na dietę która ograniczyła poziom serotoniny ( choćby poprzez redukcję kortyzolu czy tryptofanu ) po miesiącu stosowania diety zacząłem przyjmować magnez oraz miłorząb japoński. Jak się okazało miłorząb japoński ma taką cechę ze redukuje poziom monoaminooksydazy do w skrócie prowadzi do zwiększenia poziomu neurotransmiterów - również w skórze. Zatem wzrosły poziomy dopaminy, noradrenaliny i adrenaliny w keranocytach. Poziom serotoniny ze względu na braki tryptofanu nie wzrósł zapewne znacząco. To doprowadziło do remisji choroby. W tym czasie zażywałem również cynk i miedź - mnerały sterujące pracą monoaminooksydazy. Nośnikiem miedzi jest ceruloplazmina - choć na dzień dzisiejszy wydaje mi się że nie gra ona tu głównej roli ale jest również podejrzana. Dlatego w niektórych publikacjach możecie się natknąć na informację że selen pomaga w łuszczycy - selen jest antagonistą cynku zatem zmniejsza jego poziom wpływając właśnie na monoaminooksydazę. W innych publikacjach natkniecie się na to że to cynk pomaga - z tego samego powodu - regulacja monoaminooksydazy.

W moim przypadku zbiłem poziom serotoniny i podniosłem poziom pozostałych neurotransmiterów. W lecie podczas wakacji odstawiłem dietę , zapomniałem o miłorzębie i opalałem się na słońcu. Co zatem się stało - wytworzyła się serotonina a poziom monoaminooksydazy znów sie podniósł - zmiany zaczęły powracać.
Tak więc mechanizm działa bezbłędnie ... Dopiero wczoraj to do mnie dotarło, jak ważny jest tu miłorząb japoński i że nie skojarzyłem jego działania wcześniej to mój błąd, który teraz naprawiam.

Jeśli zatem opalanie się na słońcu pomaga wam i często macie depresje to może w waszym przypadku macie zbyt niski poziom serotoniny lub zbyt wysoki poziom monoaminooksydazy o pozostałych neurotransmiterach nie wypowiadam się bo trzeba sobie sprawdzić ich poziom badaniami.

Zatem co w mojej diecie jest najistotniejsze :

olej lniany z twarożkiem - rano
witamina b complex ,witamina E
po południu - miłorząb japoński + magnez
dieta niskowęglowodanowa , niskotryptofanowa z niskim indeksem glikemicznym ( ale tylko w przypadku zbyt wysokiego poziomu serotoniny - np. przy zakażeniach, infekcjach , źle działających jelitach itp ). W przypadkach niskiej serotoniny dieta ta nie ma zastosowania, bo poziom serotoniny należy zwiększyć.

Sama dieta jest nieszkodliwa i można ją stosować bez problemów w celach przeciwzapalnych, immunosupresyjnych.
to tyle

koniec edycji

Zasada opiera się na: wymuszonym przyśpieszonym metaboliźmie, stałym oczyszczaniu organizmu ( wątroba i nerki ) z toksyn - przyśpieszenie tego mechanizmu oraz diecie przeciwzapalnej.
Jeśli ktoś ma wątpliwości , ma niewyleczone zapalenie, nie wie jak zadziałają różne substancje skonsultujcie się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek działań. Decyzje podejmujecie sami. Ja nie jestem lekarzem.

( najważniejsza aktualizacja na świecie )  :

może być tak:
wraz z pożywieniem spożywamy tryptofan z niego wraz z magnezem i witaminą b6 powstaje serotonina. Z niej powstaje melatonina. W skórze znajduje się receptor serotoniny, który pobudzony może doprowadzać keranocyty do zwiększonej proliferacji - czyli łuszczycy. Badania wykazały że w skórze łuszczycowej znajduje się podwyższona ilość transporterów serotoniny. Serotonina powstaje również w ciągu dnia w świetle słonecznym - ale udowodniono że zakażenia bakteryjne , bakteriami gram-ujemnymi lub np. rotawirusami mogą powodować kilkukrotny wzrost poziomu serotoniny. 95% serotoniny tworzona jest w jelitach, reszta w mózgu.
W wypadku zakażenia bakteryjnego wewnątrzustrojowego ( nie skóry ) słońce nie poprawia stanu skóry albo wręcz szkodzi . ( Ja tak mam, nie wiem jak wy no bo skąd mam wiedzieć ). Czym innym jest zmniejszenie serotoniny w mózgu a czym innym w skórze - tak jakby były to niezależne obiegi.

serotonina jest pozytywnie sprzężona z kortyzolem . 

DIETY NA RAZIE NIE ZMIENIAM
przestawiam tylko witaminę B i magnez na wieczór.1. wyleczyć wszystkie znane nam stany zapalne , o ile to możliwe
2. rzucić palenie, alkohol ,kawę i inne używki
3. zastosować zioła oczyszczające wątrobę oraz nerki. Proces ten trzeba powtarzać regularnie , ponieważ są pewne tendencje do gromadzenia się toksyn w organiźmie, oraz mogą być tendencje do ich nieusuwanie.
4. oczyścić jelita - zastosować można płukanie jelit ( hydrokolonoterapię ) lub metodami ziołowymi
5. po oczyszczeniu stosujemy bakterie probiotyczne :
Lactobacillus acidophilus
Lactobacillus casei
Lactobacillus plantarum
Lactobacillus rhamnosus
Bifidobacetrium bifidum
Lactobacillus bulgaricus
6. Następnie stosujemy bakterie probiotyczne Lactobacillus GG - to jest bardzo ważne aby to zrobić.
stosujemy dawkę od 6 do 30 miliardów w zależności od wielkości schorzenia. To wyeliminuje jakiekolwiek problemy gastryczne które mogą być spowodowane podwyższonym poziomem kortyzolu.
W trakcie naszego życia nasz flora bakteryjna może być zaburzona w wyniku nieprawidłowego jedzenia czy picia oraz zanieczyszczeń. Bakteria GG pomoże nam  zwalczyć rotowirusy, alergie, próchnicę, choroby kardiologiczne oraz wiele innych
7. Po oczyszczeniu jelit odstawiamy wszystkie oleje i smażone potrawy na tydzień.
7a. Błonnik może powodować że mocznik/amoniak gromadzi się w organiźmie i zaburza pracę organizmu działając jak toksyna.Można go zredukować lub nie jeść.
8. Po tygodniu stosujemy dawkę uderzeniową oleju lnianego Budwigowego tłoczonego na zimno w połączeniu z twarożkiem. Oba składniki miksujemy w blenderze wraz z cynamonem, czosnkiem, cebulą oraz pieprzem cayenne.
Pierwsza uderzeniowa dawka to 70-80 ml oleju na 140-150 gramów twarożku. Jemy to na śniadanie.
9  Od tego momentu nie jemy żadnych innych olejów tylko olej lniany ( nawet nie olej z oliwek ) + olej rybny EPA oraz DHA - kapsułki - od 2 - 4 gramów dziennie.)
10. Przed śniadaniem na pół godziny wypijamy herbatkę miętową - zioła. Do śniadania sałatka z warzyw , lekkie chrupkie pieczywo ( odrzucamy chleb, nawet razowy )
11 kolejne dni waszego życia to 50 ml oleju lnianego + twarożek zblendowany ze składnikami z pkt.8 oraz to co w pkt.10, Pamiętajmy żeby w ciągu całej reszty dnia nie jeść już żadnych białek. Można czasem zjeść jajko ale nic poza tym , żadnych serów , mleka no po prostu nic z białka.
12. Zaczynamy pić lecytynę - codziennie
13. Do przygotowywania posiłków używamy parowaru , gotujemy na parze. Jemy kaszę gryczaną, ryż brązowy lub kaszę jaglaną. Ryby lub kurczak z pary. Żadnego smażenia. Warzywa.
14 Pijemy dużo wody w ciągu dnia.
15. Między śniadaniem a obiadem jemy sobie kanapkę np. z pasztetem z soi - ja na przykład jem kanapkę z jajkiem i kawałeczkiem wędliny  chudej. Ogólnie dbamy żeby zjeść 4-5 posiłków dziennie.
16. Sprawdzamy indeks glikemiczny potraw które jemy . Wybieramy produkty z jak najmniejszym indeksem glikemicznym. Eliminujemy cały cukier z naszej diety. Powodem tego jest fakt że cukier/glukoza uszkadza końcówki nerwów, również te w naszej skórze. Te końcówki nerwów wytwarzają neuropeptydy, które nasz organizm traktuje jako toksynę wywołując reakcję zapalną. Dodatkowo podniesiony poziom kortyzolu powoduje insulinoodporność. Prowadzi to do tego że po spożyciu pokarmu podwyższa się poziom glukozy we krwi. Normalnie pojawia się insulina i poziom glukozy spada, Jeśli uodparniamy się na insulinę , ta dociera w wiele zakątków naszego ciała uszkadzając nasze nerwy.
17. Codziennie bierzemy witaminę B complex- ale taką żeby były wszystkie witaminy z grupy B ( koniecznie sprawdzajcie na opakowaniu czy są wszystkie z listy )
18  Codziennie : cynk , selen najlepiej co drugi dzień, witamina E może być codziennie
19  /i teraz w zależności od tego co napisałem na wstępie w aktualizacji , w zależności od poziomu neurotransmiterów - miłorząb japoński ( gingko biloba ) + magnez ( przyjmowane razem ale w czasowym oddaleniu od twarożku - najlepiej po południu. To jest bardzo ważny punkt tej procedury - niektórzy z was mogą mieć zbyt niski lub wysoki stan poszczególnych neurotransmiterów. Gingko spowoduje ich zwiększenie poprzez redukcję działania monoaminooksydazy. Bez diety zwiększcie poziom wszystkich 4, z dietą , wszystkie poza serotoniną - to jest mój klucz. Jeśli zatem macie np. zbyt wysoki poziom dopaminy to gingko może wam pogorszyć zmiany - tak zakładam - myśle że należy zacząć od zbadania ich poziomu najpierw .
20 Fosfor jest antagonistą wapnia dlatego nie pijemy napojów gazowanych ( Cola jest zabroniona ). W produktach które jemy jest go bardzo dużo więc nie da się go uniknąć. Potrzebujemy wapnia ( zawiera go twarożek ) a fosfor go wypłukuje z naszego organizmu.
21. ( opcjonalnie jeśli brak witaminy D jest zauważonym przez was problemem ) Kupujemy witaminę D dla niemowląt i połykamy codziennie 3 tabletki ( około 1200 IU 30-50 mikrogramów ) Jeśli przebywacie dużo w nasłonecznieiu nie musicie tego robić.
22. unikamy kapusty
23. Nie zdrapujemy łuski ze skóry. Łuskę usuwamy kremami, balsamami. Jeśli skóra swędzi stosujcie kapsaicynę przez około 10 dni . Świąd powinien zniknąć.
24. Na początku diety po około tygodniu lub dwóch połykamy tabletkę L-argininy - ale tylko raz w tygodniu jedną tabletkę. To spowoduje że metabolity oleju lnianego dotrą do każdego zakątka skóry. Robimy tak 2-3 razy - pamiętajcie - jedna tabletka na tydzień. !!!!!
25 stosujemy napary ziołowe do picia  : mięta  ( zawsze pół godziny przed śniadaniem - ale tylko jeśli macie drażliwość jelit  ) , rumianek ewentualnie napar z nagietka
26. Kupujemy SYLIMAROL i łykamy dziennie cztery tabletki, po jednej rano, południe , po południu i wieczorem.
27. Kupujemy tabletki albo zioła moczopędne. Najlepsze te oparte na mniszku lekarskim. Też codziennie na tym jedziemy. Pamiętając aby pić dużo wody. Jeśli odwodnimy się za bardzo połykamy tabletkę potasu.
28. potrzebujemy tylko 100-150 gram nabiału dziennie tj maksymalnie 30 - 40 gramów białka !!!
29. Sprawdzamy poziom hormonów : nadnerczy oraz tarczycy. Jeśli coś nie tak idziemy do endokrynologa. Najlepiej zrobić to przed podjęciem diety.
30. Sprawdzamy również przeciwciała we krwi na wirusy, gronkowce i paciorkowce. Jeśli coś nie tak idziemy do lekarza.
31. Jeśli używacie maści z witaminą D , nie używajcie maści salicylowej jednocześnie na to samo miejsce. To samo dotyczy również opalania się. Jesli zamierzacie się opalać to wcześniej nie używajcie maści salicylowej.
32  Sperma zawiera dużo cynku , więc Panowie - oszczędzamy spermę ewentualnie pamiętamy o pkt. 18
33. Im dłużej jedliście niezdrowo, byliście narażeni na toksyny tym dłużej potrwa odwrócenie tych efektów.
przebudowa organizmu na omega3 trwa do 3 miesięcy. Odtrucie po rzuceniu palenia przynajmniej pół roku.
34. Jeśli macie nadwagę - tłuszcz to rezerwuar dla wszystkich prozapalnych cząsteczek. Musicie schudnąć. Im bardziej będziecie chudli tym efekty będą szybciej i większe.
35 nie jemy posiłków na leżąco oraz po godzinie 18-19
36. Do posiłków nic nie pijemy. Pijemy albo pół godziny przed lub godzinę po posiłku. To samo dotyczy wody.
37. Jeśli macie problemy ze stawami - spróbujcie chondroityny - to składnik preparatów z glukozaminą na stawy. Dzienna dawka chondroityny to powyżej 800 mg - powinno pomóc po 2-3 miesiącach brania
38 Systematyczność to klucz do wyleczenia
39. Dieta jest dosyć monotonna , jeśli dostaniecie zatwardzenia zjedzcie trochę fruktozy ( albo w postaci owoców np jabłko lub jako gotowy preparat lub syrop z apteki )
40. Pamiętajcie o indeksie glikemicznym
41 Pierwsze efekty po powinniście zaobserwować dosyć szybko. Przyśpieszają w miarę kumulowania się poszczególnych składników w organiźmie oraz chudnięcia.
42 PIEPRZYĆ ŁUSZCZYCĘ !!!!!!!!!!!!!
43. jak będziecie już zdrowi - w ramach podziękowania pomóżcie komuś bezinteresownie

ciao

tę listę wydrukować, powiesić na ścianie i wbić sobie każdy punkt do głowy !!

Mój klucz według mojej teorii SAND ( serotonina, adrenalina, noradrenalina, dopamina ) to - +++ czyli zmniejszenie poziomu serotoniny a zwiększenie pozostałych. To mój klucz, a czy wy macie taki sam - nie wiem

aha jeszcze jedno:

przepis na maść kurkuminową:

 wymieszać neutralny balsam ( może być emolium lub nawet olej z emu ) z ekstraktem z kurkuminy ( nie przyprawą ze sklepu tylko roztworem na alkoholu ) oraz ze sproszkowaną ( na puder ). solą z morza martwego ( koniecznie tak ma być )
Posmarować plamę łuszczycową , założyć opatrunek okluzujny - czyli zawinąć w plater lub bandażem najlepiej na noc , jak tam wolicie ale długo żeby było . Potem zmyć ciepłą wodą i posmarować sobie balsamem albo maścia nagietkową albo flexidermem . Po paru dniach powinno zadziałać dobrze.

Pozdro , leczcie się ludzie......


ps zapomniałem dodać:

Oczywiście witamina E wchodzi do codziennej diety a unikamy witaminy A oraz C.
Zamiast witaminy A możemy użyć tauryny ( ja czasem piję BURN'a )
zadnych kremów z witaminą A.
Żadnych cytrusów no chyba że cytryna z wodą to jeszcze jakoś przejdzie.

ps zapomniałem zupełnie o soli której nie używam od dawna : albo rezygnujemy albo jemy minimalne ilości  !!!

przeczytajcie resztę postów od początku jest to tam opisane co i jak.
w moim profilu macie mój email
lub zostawcie komentarz to postaram się odpowiedzieć na pytania - tylko nie za długie te pytania bo mam ich dużo

pozdro

uwagi:

1. jeśli podczas brania bakterii probiotycznych poczujecie się gorzej, dostaniecie temperatury, będziecie mieli dreszcze, spuchnie wam węzeł chłonny - oznaczać to może że macie zapalenie jelita ( wrzód lub inna dziurka w jelicie ) To dobry moment żeby się temu przyjrzeć z bliska. O takie uszkodzenie nietrudno w naszym życiu , zła dieta i inne czynniki mogą to powodować. Przez tę dziurkę ( uszkodzenie błony śluzowej jelita ) toksyny przedostają się do organizmu zatruwając go, czasem całymi latami. To może być dobry moment żeby odwiedzić gastrologa.
2. Jeśli zaczniecie jeść olej z twarożkiem i spuchnie wam węzeł chłonny to znaczy że wasze zapalenie jest gdzieś w okolicy tego węzła chłonnego.
3  Wszystko to pod warunkiem że łuszczycy nie wywołuje u was inna choroba , której nie wyleczyliście bądź jej skutki są nie do usunięcia. Przyjmowanie niektórych leków, podczas leczenia innych chorób może poważnie zaburzyć lub nieodwracalnie uszkodzić niektóre organy, np. długotrwałe przyjmowanie ibupromu bez kosultacji z lekarzem może wywołać perforację jelita lub żołądka, wrzody a nawet doprowadzić do ataku serca. Nie mniej jednak może to wszystko złagodzić przebieg choroby - w takim przypadku  skonsultujcie to wszystko  z waszym lekarzem. !!!!

4. jeśli nie możecie jeść produktów mlecznych , olej blendujcie z warzywami , ryżem lub co tam jecie , ale musi być zblendowany .  W takim przypadku pamiętajcie o wapniu i witaminie E, które są ważne.

5. jeśli macie problem z trawieniem tłuszczy, co przejawiać się może w postaci niestrawności lub niewspólmiernego tycia spróbujcie L-karnitynę ( lub L-lizyne ( jajko , soja lub suplement ) - to prekursor karnityny )- pomaga w metaboliźmie tłuszczy i przekształcaniu ich w energie.
6. Jeśli plamy są symetryczne i podejrzewavie że mogą je powodować neurotksyny spróbujcie metody na uwolnienie zgromadzonych toksyn w skórze :
  a. posmarować plamy kremem z kapsaicyną ( można zastosować opatrunek okluzyjny na noc ) - będzie piekło, a plamy zrobią się czerwone - ale nie panikujcie
  b. rano lub po paru godzinach zmyć gorącą wodą lub  gorąca kąpiel w wannie ( to rozszerzy naczynia krwionośne i krew będzie wypłukiwała uwolnione neurotoksyny.
  c. posmarować balsamem
  d. równolegle z kremem z kapsaicyną zacząć stosować zioła oczyszczające, moczopędne i na wątrobę, witaminę B komplex oraz pić dużo wody i co drugi dzień potas ( mogą być banany lub awokado lub pigułka )
  e. krem z kapsaicyną stosować aż do momentu gdy przestaniecie czuć pieczenie kapsaicyną 5-7 dni. Plamy będą czerwone, gładkie, błyszczące i bez łusek.
  f. teraz stosujemy kremy które wzmagają wytwarzanie beta-endorfin w skórze ( sprawdźcie sobie które , w ostateczności może być olejek miętowy- ja stosowałem SVR Lysaplha active cream )
  g. stosujemy oczyszczanie wątroby i nerek
  h. dalej jedziemy na witaminie B complex oraz pamiętamy o równowadze między potasem a sodem ( sól, woda ) w organiźmie.
 
21.03.2010 ważna uwaga:
LGG spowodowało lekkie pogorszenie się stanu skóry , więc to zapewne walka tej probiotycznej bakterii z jakąś inną "zła bakteria" która być może powoduje zapalenie skóry jest tego przyczyną . Rano zrobie sobie badanie krwi na obecnośc przeciwciał. Może zatłukę gada. Dalej biorę LGG.
25.03.2010 uwaga: Po bakterii L.GG miałem temperaturę i ból brzucha, natępnie tak jak przy grypie usunięcie martwych bakterii które zwałczyło Lgg zapewne z jelit w postaci biegunki.
Immunomodulacja flory bakteryjnej jelit może mieć duże znaczenie, któraś bakteria która tam rezyduje może powodować dużo szkód w organiźmie - zatruwając go.
27.03.2010 kontynuuję LGG oraz dodtkowo dorzuciłem jeszcze pozostałe bakterie aby uzupełnić je po incydencie z gorączką.

moja dieta:

śniadanie:

herbatka miętowa - pół godziny przed śniadaniem
sałatka pomidor, ogórek, awokado ( bez oleju z przyprawami , bez soli )
140 gram twarożku chudego + olej lniany 50 gramów + czosnek + cebula+cynamon+pieprz cayenne
1-2 kawałki pieczywa dietetycznego ( ja używam WASA ) + pasztet sojowy
2 gramy oleju omega 3 + vit. B kompleks+cynk ( co drugi, trzeci dzień selen, potas )+ magnez+ ( gingko - ale pod wymienionymi wczesniej warunkami ) +lecytyna+witamina E
Dwa trzy razy w tygodniu jakąś tabletkę która zawiera miedź w składzie.
jeśli stosujecie bakterie probiotyczne to jeszcze one ( ja cały czas je jeszcze łykam , im więcej gatunków tym lepiej - pamiętać o Lactobacillus GG !!!! )

codziennie sylimarol na wątrobę

w ciągu dnia :

czasem wypijam napój energetyczny ze względu na taurynę
dużo wody
kanapka na razowym chlebie z jajkiem ( może być z chudą wędliną )
tabletka na pobudzenie nerek i wątroby - ja biorę saluran

obiad:

kurczak/ryba , warzywa ( brokuły, kiszone ogórki, czasem szpinak, buraczki - ale unikamy kapusty i wszystkich strączkowych ) , kasza gryczana, jaglana, ryż brązowy, makaron gryczany.
Dorzucam kurkuminy

po obiedzie pigułka na wątrobę

wieczorem

surówka z marchewki i jabłka ( bez żadnych olejów, cukru, soli itd )
2 gramy kapsułek omega 3

spożywam nie więcej niż 45 gramów białek dziennie. żadnego smażenia, innych olejów niż wymienione, bez soli, kawy, cukru, alkoholu, czekolady itd.

ostatnio biorę suplement z L-lizyną i krzemem ( jest w kaszy jaglanej też ) i witaminą H.- to nie działa ( 27.X 2010 )
na grubą warstwę łuski na głowie - szampon ze smoły węglowej ( coal tar blend ) - aby skóra oddychała.
Czasem popijam rumianek, nagietek , łopian

dosyć szybko zauważycie różnicę, u mnie zmiany zaczęły się od lewej strony ciała w miarę oczyszczania się organizmu.

powodzenia
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...